جستجو

چوب دارچین

کد محصول: 41070
تمام شد
وزن: 200 گرم

معرفی محصول: پودر دارچین تکسو از مزارع سریلانکا تهیه می شود و دارای طبعی گرم و خشک است. دارچین به دو صورت پودری و چوب تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از چوب دارچین به عنوان طعم‌دهنده چای‌ و دمنوش استفاده می‌شود. این ادویه استفاده‌های بسیاری در آشپزی دارد و برای طبخ انواع گوشت و غذاهای گوشتی استفاده می‌شود. افزودن پودر دارچین به غذاهای خورشتی و خوراک باعث تیره شدن غذا می‌شود. از این رو استفاده از چوب دارچین توصیه می‌شود. پس از پخت کامل غذا می‌توان آن را از غذا جدا کرد. چوب دارچین تکسو در بسته‌بندی‌ 200 گرمی برای مصارف خانگی تهیه شده است. بسته بندی این محصول به شکلی طراحی شده که قابل حمل بوده و برای استفاده بیرون از منزل بسیار مناسب است.

ترکیبات: چوب دارچین

فواید: دارچین ادویه‌ای با طبع گرم و خشک است که از دیرباز به دلیل داشتن خاصیت‌های درمانی از آن استفاده می‌شده است. دارچین به دلیل داشتن خاصیت ضدالتهابی، خطر ابتلا به سرطان و حمله‌ قلبی را کاهش می‌دهد و عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد. مواد ویژه‌ موجود در دارچین می‌تواند کلسترول بد خون (LDL) را کاهش دهد و کلسترول خوب خون (HDL) را ثابت نگه دارد. دارچین می‌تواند به‌عنوان نگه‌دارنده‌‌ طبیعی، برای بسیاری از مواد خوراکی به‌کار رود.

نحوه مصرف: دارچین برای خوش طعم و معطر کردن انواع چای استفاده می‌شود. کافی است هنگام دم کردن چای سیاه یک تکه از چوب دارچین را در قوری بیاندازید، یا این‌که هنگام سرو چای آن را به لیوان خود اضافه کنید تا عطر و بوی خوبی به چای بدهد.

نحوه نگهداری: در جای خشک، خنک و دور از نور آفتاب نگهداری شود.