جستجو
بازگشت به لیست مطالب

سال نو میلادی مبارک

سال نو میلادی مبارک

 

سال نو میلادی مبارک

 

 سال نو میلادی را به تمامی مسیحیان ایران تبریک می گوییم. در سال جدید میلادی برای شما عشق، مهربانی و سلامتی در کنار خانواده را آرزومندیم. امید داریم سال نو میلادی را با تلاش بیشتر و هدفمندتر آغاز کنیم.

 

کریسمس از مناسبت های مهم در دنیا است چرا که کریسمس مصادف با آغاز سال نو میلادی است و مردم در سراسر دنیا برای آغاز سال نو میلادی جشن می گیرند و رسم و رسومات خاصی را به جا می آورند. علاوه بر مسیحی ها، همه ی مردم با هر مذهب و فرهنگی را نیز مجذوب خود کرده است.

 

کریسمس، آغاز سال جدید میلادی است و مسیحیان در سراسر دنیا این روز را در کنار خانواده خود جشن می گیرند. ارامنه و مسیحی های ایرانی نیز این روز را جشن می گیرند و در کلیسا آداب و رسوم این روز را برپا می کنند. از چند روز قبل آغاز سال نو میلادی در کوچه پس کوچه های محله های ارمنی نشین ایران نیز، رنگ و بوی آغاز سال نو میلادی را می توان دید. از خانه های چراغانی شده تا کادوهای زیر درخت های کاج تزئین شده در خانه ها.

 

به دلیل جذابیت مراسم های آغاز سال نو میلادی اجرای رسومات غیر مذهبی کریسمس در بین مردم غیر مسیحی، مثل تزئینات و هدیه دادن رونق دارد.

 

به مناسبت آغاز سال نو میلادی بیایید بیشتر با رسم و رسومات کریسمس آشنا بشیم.

 

بیشتر ما با شنیدن نام کریسمس اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند. بابانوئل است که زین بر گاری همراه با گوزن های شاخ دار آسمان را می پیماید و خانه به خانه هدیه های کریسمس کودکان را از کیسه پر از کادوی خود تحویل می دهد. کودکان این هدیه ها را در ازای کارهای خوب خود در طول سال گذشته می دانند و هرچقدر کارهای خوب آنها بیشتر باشد کادوهای دوست داشتنی تری نیز خواهند گرفت. جوراب های بزرگ کریسمس برای قرار دادن کادوهای کریسمس بابانوئل بالای شومینه قرار می گیرد. رنگ های استفاده شده تزئینات کریسمس، رنگ های سبز و استفاده از گیاهان همیشه سبز، بیانگر زندگی جاودانه، رنگ قرمز نماد خون پاک مسیح است که بر صلیب ریخته شده و رنگ طلایی نمادی از ثروت و پادشاهی حضرت مسیح بر روی زمین است.

 

یکی از جذاب ترین و معروف ترین المان های کریسمس درخت کاج که سنبل جاودانگی و سلامت است. درختی سرشار از نور و گوی های رنگارنگ زیبا و هدیه های کادو پیچ شده کنار درخت نیز یکی از محبوب ترین رسم های کریسمس هست.

 

از فیلم های دوران کریسمس می توان به فیلم تنها درخانه اشاره کرد که داستان پسر بچه ای در تعطیلات کریسمس است.

 

شام لذیذ کریسمس تا بخش جذاب باز کردن هدایای کریسمس.

 

کریسمس زمان شیرینی و شیرینی پزی است. جذاب ترین بخش کریسمس علاوه بر کادوهای رنگی می توان به خوراکی های شب کریسمس اشاره کرد. خوراک بوقلمون شب سال نو، کیک میوه ای، کوکی های با تزئینات کریسمس، آبنبات های عصایی شکل، نان زنجبیلی آدمک شکل از مهم ترین خوشمزگی های شب سال نو میلادی است.

نظرات
نظر خود را وارد نمایید.