جستجو
بستن

مطالب نوشته شده در '2013' 'August'

RSS
زعفران و انواع آن

 

انواع زعفران در ایران معمولاً زعفران تولیدی به چند شكل تقسیم بندی می شود. یكی از اصطلاحاتی كه از دیرباز در این زمینه مورد استفاده قرار می گرفته زعفران دخترپیچ است. این نوع زعفران شامل قسمت كلاله و خامه، (قسمت سرخ و قسمت سفید یا زردرنگ زعفران) می باشد كه در فارسی به آن زعفران دسته‌ای و در اصطلاح استاندارد ایران رشته ای درجه 4 نیز گفته می‌شود، و در خارج از كشور آن را به عنوان زعفران Bunch (دسته ای) یا Red & White (سرخ و سفید) می شناسند. در واقع قسمت قرمز دراین نوع زعفران بایدبین 75-70% باشد و قسمت ریشه یا كنج آن حدود 30-25% است.

تمامی زعفران های مختلف در استاندارد ایران به نام رشته ای شناخته می شود و با درجه بندی مختلف. از نامهای جدیدتری كه بعداً مرسوم شد، زعفران سرگل یا به اصطلاح عامیانه زعفران سرقلم و در اصطلاح استاندارد ایران رشته ای بریده یا رشته ای درجه یک می باشد كه از زعفران دسته ای تولید گردید، بدین نحو كه قسمتهای زرد آن را با قیچی كردن و سپس با استفاده از روش الكتریسیته ساكن جدا نمودند و زعفرانی تمیزتر و كاملاً قرمز به دست آوردند كه در زبان انگلیسی به آن All-Red (كاملا سرخ) گویند و مشابه زعفرانی است كه كوپه Coupé (قطع شده یا بریده) خوانده می شود. بعدها زعفرانهایی را كه برای تهیه آنها مستقیماً قسمت قرمز (تنها شامل مقدار بسیار كمی از زردی) را از گل جدا می‌كنند پوشالی نامیدند، شاید به این دلیل كه این نوع یك حالت حجیم و پوشال مانند پیدا می‌كند، كه البته پایگاه معتقداست این اسم مناسبی نیست و باید نام بهتری برای این نوع زعفران انتخاب شود این نوع زعفران در استاندارد ایران به نام زعفران رشته ای موسوم است هر كدام از این زعفرانها ممكن است درجه یك یا دو و مرغوب یا نامرغوب باشند و هیچیك را نمی توان به دیگری ترجیح داد. آنچه كه مسلم است قدرت رنگدهی ( میزان كروسین ) و كیفیت زعفران دسته به مراتب پایین تر از انواع دیگر زعفران است، همینطور از نظر روش خشك كردن چون با تاخیر خشك می شود و در واقع بخشی از قدرت رنگدهیش را در طول فرآیند خشك كردن از دست می دهد كیفیت پایین تری دارد.

برخلاف نتایج بررسیهای علمی و آنالیزهای انجام شده برخی تصور می كنند زعفران دسته‌ای و حتی ریشه یا كنج دارای عطر بیشتری است. این كاملاً اشتباه است، زیرا منشا مواد موثره زعفران (كروسین، پیكرو كروسین و سافرانال) مخصوصاً كروسین در قسمت كلاله آن است و مواد مذكور در اثر حركت در بافت گیاهی از كلاله به آنجا انتقال پیدا كرده اند، خود زردی (كنج) نه تنها دارای مقدار قابل توجهی از آنها نیست (در مقایسه باكلاله) بلكه كروسین موجود در آن صفر است. از نظر عطر نیز تنها به این علت كه به سبب نوع بافت گیاهیش امكان جذب رطوبت بیشتری از كلاله دارد، معطرتر به‌نظر می‌رسد.

وقتی زعفران سرگل را از زعفران دسته‌ای جدا می‌كنیم، قسمت ریشه یا سفید كه در فارسی به آن كنج یا سفید زعفران و در اروپا به آن white (سفید) یا style (خامه)گفته می‌شود،جدا می‌شود و در واقع نمی توانیم آن را زعفران تلقی كنیم. این ماده كنج زعفران نامیده می شود و تعریف زعفران را شامل آن نمی‌دانیم.

 

اجراي استاندارد باعث بهبود كيفيت، افزايش صادرات و افزايش درآمد ملي مي شود. در حال حاضر استانداردهاي تدوين شده توسط مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران عبارتند از: » استاندارد ملي 1-259 با عنوان زعفران و ويژگيها: شامل تعيين ويژگيهاي بسته بندي، نشانه گذاري، نمونه برداري و روشهاي آزمون مي باشد. » استاندارد ملي 2-259 با عـنوان زعفران و روشـهاي آزمون: در مورد روشـهاي آزمون زعفران مانند تعـيين ميزان رطـوبت و مواد فرار - خاكستر و خاكستر نامحلول در اسيد - شناسـايي رنگهاي افزودني اندازه گيري ميزان قدرت رنگدهي - آروما و طعم زعفران » استاندارد ملي 5272 شمارش كلي ميكرو ارگانيسمها (Total Count) » استاندارد ملي 437 آزمون ميكروبي اندازه گيري ميزان باكتري كليفرم » استاندارد ملي 2946 آزمون ميكروبي شناسايي باكتري E-coli » استاندارد ملي 2197 آزمون ميكروبي شناسايي باكتري Closteridium » استاندارد ملي 997 آزمون ميكروبي اندازه گيري ميزان كپك و مخمر در زعفران » زعفران جهت صادرات به بازارهاي خـارجي علاوه بر مطابقت با استانداردهاي ملي بايد با استانداردهاي بين المللي نظير Iso 3632-1 نيز منطبق باشد.

رتبه های مرداد ماه

رتبه های کسب شده توسط بازاریابان و بیشترین خرده فروشی ها توسط افراد در مرداد ماه به شرح زیر می باشد.

همچنین از این پس برای بازاریابانی که بیشترین خرده فروشی را داشته باشند پاداش ویژه ای در نظر گرفته شده که به واجدین شرایط تعلق خواهد گرفت.

 

ردیف نام و نام خانوادگی رتبه
1 مهرداد رویایی نماینده فروش برتر
2 نادر قربانی نماینده فروش برتر
3 محمد کاظم زارع نماینده فروش برتر
4 محمدرضا ياوري راهنما
5 منصور سعیدزاده نماینده فروش برتر
6 مهرداد قاسم زاده موسی آبادی نماینده فروش برتر
7 عبدالرضا دهقان بنادکی نماینده فروش برتر
8 حسین صادقی زارچی نماینده فروش برتر
9 علی اکبر صباغیه یزد نماینده فروش برتر
10 محمد صادقی نماینده فروش برتر
11 مهدی انتظاری زارچ نماینده فروش برتر
12 سجاد پوررضوانی نماینده فروش برتر
13 مهدی قاسمی زارچ نماینده فروش برتر
14 ابراهیم اقبالی زارچ نماینده فروش برتر
15 محمد تاجی زادگان نماینده فروش برتر
16 محمد حسین دشتی رحمت آبادی نماینده فروش برتر
17 علی برقی نماینده فروش برتر
18 الهام رضائی نماینده فروش برتر
19 محمد مالکی نماینده فروش برتر
20 محمد نیکوبخت نماینده فروش برتر
21 حجت حاجی عابدی نماینده فروش برتر
22 مجيد حسين پور نماینده فروش برتر

 

خرده فروشی

 

ردیف نام و نام خانوادگی مبلغ خرده فروشی
1 عقیل رحمانی 43،530،000
2 محسن مرتضوی مهریزی 40،440،000
3 منصور کریمی زارچی 37،740،000
4 زهرا رضواني بروجني 36،300،000
5 محمد رضا محمودی دهکی 33،380،000
top